ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

Tento pořad doporučují a  podporují: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, ROK řemesel 2016

Ten umí to a ten zas tohle... už bohužel dávno neplatí. Schopných řemeslníků je stále míň a míň. V pořadu Řemeslo má zlaté dno dětem ukážeme, že být zedníkem či prodavačkou má smysl a vyplatí se to.

Setkáváte se s tím každodenně: Potřebujete opravit pračku, vymést komín nebo si nechat od truhláře vyrobit kuchyň, ale dobrého a šikovného řemeslníka ne a ne najít. Je to smutné, protože kdysi byla tradiční řemesla nedílnou součástí života. Pokud s tím nezačneme něco dělat, řemeslníci se stanou pouhou atrakcí na jarmarcích, ve skanzenech a muzeích.

Chcete se dožít toho, že svět bude plný obchodních zástupců, pojišťovacích agentů a nenajde se člověk, který by vám opravil střechu nad hlavou?

Buďte tou první jiskrou, která v dětech zažehne touhu po řemesle. Náš pořad „Řemeslo má zlaté dno“ si díky zábavnému scénáři a chytlavým písničkám děti oblíbí. Ale co víc, o řemesle začnou přemýšlet jako o vysněném povolání.


Co se děti v pořadu naučí?

  • seznámí se s klasickými řemesly
  • řemeslník nikdy nebude mít nouzi o práci
  • manuální práce je užitečná a žádný člověk se bez ní neobejde
  • bez práce nejsou koláče
  • a samozřejmě si zazpíváme, zatančíme a zařádíme...

Není škoda, že ubývá kvalifikovaných řemeslníků a vyhlášená střední odborná učiliště ruší učební obory, protože o ně není mezi mladými lidmi zájem? Pojďme společeně udělat něco pro dobro dětí.

Ozvěte se nám a objednejte si pořad, který dá dětem správný směr.

 

V pořadu "Řemeslo má zlaté dno" zazní písničky:

Krejčí – švec
Elektrikář
Mechanik
Zedník
Malíř
Kuchařka
Pekař
Montér
Podlahář
Kovář
Prodavačka
Soustružník
Chemik
Zahradník
Řezník