SPORTEM KU ZDRAVÍ

VÝHRA, PROHRA, NEVADÍ, SPORTUJEME PRO ZDRAVÍ

Tento pořad vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje 

 

 

 

 

 

Vylezte na strom, předběhněte kamaráda, hrajte na babu, kopejte do mičudy, tancujte a skákejte! Proč? Protože je to zábava. A hlavně  je to zdravé!

Kde jsou ty doby, kdy si děti celý den hrály na honěnou, schovávanou, cachtaly se v potoce a domů byste je nedostaly ani párem pivovarských koní. Přirozenou hrou a sportováním si malí raubíři zocelovali tělo, které se stalo odolným vůči zákeřným i obyčejným nemocem. Jak to vypadá dnes?

Katastrofa. Podle průzkumů MŠMT je tělocvik 3. NEJ neoblíbenější vyučovací hodina. Když se rozhlédnete kolem sebe, malí prcci, kteří umí sotva číst, už mají chytrý telefon, počítač, u kterého sedí celý den, a nevytáhnou paty z domova. Chceme snad, aby naše nastupující generace byla plná „tlusťochů“, kterou skolí ta nejmenší viróza?

V našem zbrusu novém pořadu pro děti ukážeme sport a hry tak, aby je chápaly jako prožitkovou aktivitu a hlavně velkou zábavu, která by měla být hlavní náplní jejich volného času.


Jaké je hlavní poselství a poučení pořadu?

  • sport a hry jsou přirozenou součástí dětského života
  • sport není pouze o výhře, ale také o prožitku a legraci
  • sportování není mučení
  • fyzická kondice jde ruku v ruce s duševním zdravím
  • sport u počítače nebo televize je nuda
  • není větší zábava, než si zablbnout venku s kamarády

Pojďme společně dětem ukázat tu správnou cestu. Vždyť heslo „Ve zdravém těle, zdravý duch“ je čím dál tím víc aktuálnější.  Během pořadu poznáte sami, že tak jak to umí Pavel Novák s dětmi,

V pořadu „Sport a hry aneb Výhra, prohra, nevadí, sportujeme pro zdraví“ uslyšíte nové písničky:

Pračlověk
Olympiáda
Atletika
Gymnastická parta
Jde se na hokej
Tenis
Míčové hry
Motory
Bojové klání
Fotbal
Kdo si hraje nezlobí

Tento pořad si oblíbí nejenom školy, kulturní střediska a sportovní kluby. Hodí se také k náborovým akcím, dětským dnům apod. Zkrátka všude tam, kde chcete dětem dokázat, že sport a hry mají smysl.

Pokud Vám není lhostejné, co s Vašimi dětmi bude, ozvěte se nám už teď. Plánování pořadů pro rok 2016 už je v plném proudu.