VELKÁ ZÁBAVA - NATÁČÍME KLIPY

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 21.8.2019 4:51:26, Přečteno: 1405x

Koncertujeme, bavíme lidi, hrajeme pro děti, ale občas mě přepadl pocit, že mi něco schází. Tu myšlenku jsem vždy nějak vytěsnil, protože žiju spokojený život, dělám to, co mě baví, mám rodinu, mám přátele, mám parádní kapelu a skvělý tým lidí kolem sebe. Jenže ta myšlenka se začala objevovat stále častěji. Bylo třeba se opravdu na chvíli zastavit a udělat si malou revizi sám v sobě, své duši, své hlavě. A přišel jsem na to!

Pustil jsem si po dlouhém čase své první CD Neřesti a ctnosti, kde byly autorské skladby. Nebylo tam nic z Novákovských hitů. Některé písničky dodnes s úspěchem na koncertech hrajeme /Déšť, Oddechový čas, Jsi tu stále, vánoční songy/, ale jiné nějak zapadly do šuplíku a mně se po nich začalo stýskat. Začalo se mi stýskat po tvůrčí práci. Po tom mumraji ve studiu, debatách s muzikanty, dlouhých hovorech s Luďkem Haškem, mým dvorním textařem, po tvůrčí neopakovatelné atmosféře studia. My už něco málo roztočili před prázdninami a tak jsem se rozhodl, že si nejprve ověřím, zda by o nové a hlavně naše autorské písničky byl zájem. "Kdo se bojí, nesmí do lesa." Vždy budeme hrát tu Pihovatou dívku, Malinkou, Nádhernou lásku. Bez toho nás lidé z pódia nenechají odejít. Ke jménu Novák to patří a já to také hrdě tvrdím. Dokážeme ale zaujmout i něčím novým, moderním, třeba i malinko v jiném žánru? Tak jsem se rozhodl, to co máme již roztočeno s kapelou Black Rose a týmem kolem Radima Linharta v jeho studiu zkusíme dát na obraz. Natáčení klipů by mohla být velká sranda. a taky byla.

U historických hradeb města Přerova

Jenže já nechtěl tentokrát klipy, kde budu sám. Chtěl jsem tam mít i skvělé kluky z Black Rose. Kluci jsou rockeři, vědí že se prezentuji na Šlágr TV a tak jsem dlouho váhal, zda je oslovit a jak? Nakonec jsem si řekl, že ideální je vše vyvalit narovinu. K mému překvapení s tím neměli žádný problém. Oni kromě rockerů jsou to taky mimořádně inteligentní kluci. Potom to taky chtělo nějaké herce, nejlépe levné. Ve vteřině bylo rozhodnuto. Požádal jsem dceru Elišku, jejího přítele Honzu, manželku a holky s D2Dance, které se mnou natáčí dětské klipy. Velikost herce není podle výše honoráře a musím říct, že si sáhli občas na dno. Eliška nikdy netušila, jak je těžké se na povel tvářit zamilovaně, jak je těžké je se před kamerou líbat a vyjadřovat city.

Moje staro-nové kámošky z D2Dance a sekretářka Lili - jack russel

Sranda byla s holkami s D2Dance. To jsou 10-12 let malé slečny, ale to byste nevěřili, jak neustále kontrolovali, aby dobře vypadaly. Museli jsme na ně jinak. protože ty jejich soutěžní naučené úsměvy /masky/ musely pryč. tak přišly na řadu sliby, sladkosti, drobné dárky a najednou se vše rozplynulo, změnilo, ony zapomněly že se natáčí,byly přirozené, bavily se, mrskaly hvězdice, lítaly se mnou bosé po trávě, užívaly si to. A přišel závěr. Lehli jsme si hlavami k sobě do trávy a vytvořili hvězdici. Měli jsme ležet klidně se zavřenýma očima, rozjímat, kochat se. Dron se nad námi vznášel a já cítil, že se něco děje. Najednou se ozval typicky ženský jekot: "Ležíme v mraveništi, prcháme".

Nápad natočit klipy nové a malinko jinak vznikl po mém setkání s Vaškem Trnkou TV67.CZ My společně občas tvoříme na Šlágru pořady o mém cestování a filmování nad vodou i pod vodou. Vašek také fantasticky zrežíroval pořad PAVEL NOVÁK "10", který měl u vás diváků velký ohlas. Udržet pozornost diváka skoro 4 hodiny a nenechat ho odejít od televize nebo přepnout na jiný kanál, tak to je sakra těžká a dobrá práce. Navzájem jsme se svěřovali o svých plánech, o svých problémech a najednou zaznělo "Tak to pojďme spolu zkusit, nemáme co ztratit." A bylo to. Potom už jen dohodnout termín tří volných dnů, nocleh v "Novák hotel U Žebračky" a bylo to.

Když jsme po emailech řešili lokace natáčení, tak já měl jasno a Vaškovi se to líbilo. Nejprve jsme chtěli cestovat po okolí. Jenže jak říká moje moudrá manželka "Není čas, ztrácet čas." Já jsem přece Přerovan, Pobečvan, Moravák a nestydím se za to. Takže jsme točili v krásném parku Michalov, na pódiu Městského domu, na oblázkové pláži řeky Bečvy, v historické části města i na pěší zóně, u hradeb. Prostě na Přerovsku.

Tomáš Hambálek a Vašek v akci. Natáčení nové skladby "Cesta" v Městském domě, kde se uskuteční 20.10. 2019 i dva velké vzpomínkové koncerty PAVEL NOVÁK "10"

Na břehu řeky Bečvy. Tahání nástrojů a aparatury bylo občas složitější.

Vrcholem mělo být natáčení u zámeckých hradeb. V noci, za svitu svíček, oblohy plné hvězd. Po třech dnech jsme byli dosti unaveni, ale na toto jsme se všichni těšili. Kluci z kapely si skočili na jedno přerovské, klasické Zubrovské. A až se setmí, sraz na zámku. Začalo se stmívat a kolem města se začaly stahovat mraky. ne takové ty krásné růžovo červené, ale hrůzostrašně vypadající černo šedé. Do klipu by se hodily. Bylo by to dramatické, jenže nesmí z nich padat voda. To technice nedělá dobře. My muzikanti jsme byli rozhodnuti, že to natočíme klidně v dešti, v bouřce, ale co technika?

Taková obloha by se do nočního klipu hodila, ale nesmělo by začít pršet a ono začalo

Začaly zvonit telefony. "Čumíme na radar a přesně v osm má vypuknout peklo a bouřka, potom se to uklidní a zase v devět hrůza", volali kluci. Co teď? Radary poslední dobou nelžou. Než jsme začali přemýšlet o náhradním plánu, začaly bubnovat kapky deště po nádvoří a dlažbě Horního náměstí. "Je to v pasti", hlesl jsem. Ovšem my nejsme zvyklí jen tak něco vzdávat. Máme podloubí vjezdu do zámku, přestěhujeme to tam. Není to sice podle našich představ, Ale Vašek všechny uklidňuje, že to postprodukčně udělá tak, jak jsme chtěli. Jde o atmosféru, písničku a ne o místo, kde se natočí. Nejsme velká produkce, která si může dovolit čekat týden na to správné počasí. jsme Češi, kteří to dělají srdcem a nejlépe jak dovedou a jak jim síly stačí.

Šípková Růženka za svitu svíček. To byl vždycky můj sen. Já si sny plním!

Nakonec je dotočeno. Balíme mokré zařízení, rychle nakládáme auta. Mám pro kluky ještě jedno překvapení. i když už je po zavírací době vyhlášené restaurace U Labutě. Čekají tam na nás vyhlášená grilovaná kolena a křídla. Za chvíli máme mastné huby, spokojeně si chrochtáme úplně jinou písničku. Je to gurmánská orgie, co právě zažíváme.

Po těžké práci se člověk musí odměnit. My se odměnili dokonale.

Fotka nepotřebuje komentář. Bylo ticho, jako v hrobě. Vždyť s plnými ústy se nemluví.

Moje velké poděkování patří těmto,lidem, se kterými se snažíme vytvořit nové CD a to i s klipy. Držte nám palce. Snad do konce roku nebo taky až v roce 2020. Uvidíme, jak nám to ve studiu půjde.

- Vašek Trnka TV67.CZ

- Kapela Black Rose a hosté

- Radim a Martin Linhartové a jejich tým

- Martin Cín VIDEOSHOT

- Jaroslav Macíček, Lada Galová a Pavel Ondrůj KIS Přerov

- Pivnice U Labutě

- Hotel U Žebračky - babičky Olgy

- Taneční skupina D2Dance

- Eliška Nováková a Honza Lenoch

- Moje jediná manželka Lenka Nováková

- Fiďa Filip Novák

- Partneři agentury a mé práce

Přihlaste se k odběru youtube video kanálu Pavel Novák - zpěvák a žádné novinky, drby a informace vám neuniknou.

 

Ochutnávkové menu:


Diskuse Diskuse

 __  __  _____  __  _  
 \ \\/ // | ___|| | || | || 
 \  //  | ||__  | '--' || 
 / . \\  | ||__  | .--. || 
 /_//\_\\ |_____|| |_|| |_|| 
 `-` --` `-----` `-` `-` 
               
Komentář Ludmila Korecová 22.8.2019 21:22:23

Když jsem slyšela prvně Šípkovou Růženku v podání Pavla Nováka,tak mi naskakovala husí kůže a do očí se draly slzy,myslím,že překonal i originál,jen jsem si v duchu říkala,že by to chtělo ještě klip,a světe div se, já se dočkala,tento komlet je jeden z nejhezčích,co se Pavlovi povedl (podle mého) a já mu za něj posílám velké DIKY !!!