VŠICHNI JSME HRÁLI ZA JEDEN TÝM

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 28.6.2019 18:29:39, Přečteno: 1062x

Na fotbalovém hřišti se to hemžilo slavnými jmény. Mistr světa Martin Erat vedle medailisty z mistrovství Evropy Marka Heinze. Reprezentanti ČR současní i minulí, mistři ligy z několika států. Vedle nich desítky lidí z jiných oborů, kteří měli na starost chod celé akce. Partneři agentury. Všichni v neděli 23.6.2019 hráli za jeden tým. Za "Dětskou hemato onkologickou kliniku FN v Olomouci a Nadaci Šance." A zvítězili. Zvítězili na celé čáře. Porazili lidskou lhostejnost a sobectví.


Když jsem veřejně prohlásil, že chci do Kozlovic letos přilákat opět hvězdy fotbalu a hokeje, zatrnulo mi. To jsem celý já. Zase jsem něco slíbil a vůbec nemám jistotu, že se to podaří. Pokud ne, bude to pro mě průšvih. Prohry velmi špatně snáším. Ale velké výzvy miluji.

V Kozlovicích jedeme již čtvrtým rokem na "Vítězné vlne"

Mám doma reprezentanta, vím jak je to složité, abychom si pro sebe urvali nějakou společnou chvilku. Teď chci po ostatních, aby přijeli desítky, stovky kilometrů, a pomohli mi ve svém volném čase, kterého mají opravdu málo. Mám však štěstí. Mám vedle sebe syna Filipa, který má srdce na tom samém místě jako já. Mám nové kamarády z loňska. Marka Heinze, Martina Zaťoviče, Tomáše Kundrátka, Luboše Kubicu. Mám nové kamarády, Davida Rozehnala, Petra Švancaru. Další srdcaře. Mám přízeň několika partnerů, kteří důvěřují a fandí mé práci. To se přece musí podařit.


Již delší domu na akcích pro Dětskou kliniku pociťuji, že pro ty malochy peníze nic moc neznamenají. Oni penězům nerozumí, neznají jejich hodnotu a to je dobře. Pro ně je největším bohatstvím splnění nějakého snu, zážitku. Jak je to moudré. Ví to děti a ví to lidé s bohatými životními zkušenostmi. Zážitky a prožitky jsou našim největším bohatstvím. Z tohoto důvodu jsem začal sondovat, jestli by nešlo domluvit něco s Českou fotbalovou reprezentací a navázat s nimi spolupráci. Filip vše předjednal a potom už to šlo, jako po másle. Setkání s vedoucím mužstva Tomášem Patou. Mladým mužem, se kterým nacházíme společnou řeč a spřádáme plány. O projektu mluvím i s trenéry Jaroslavem Šilhavým a Jirkou Chytrým. Najednou má spolupráce zelenou. Česká fotbalová reprezentace se stává oficiálním partnerem projektu "SPORTOVCŮM NA DĚTECH ZÁLEŽÍ" Dohoda zní jasně. Pětiletý Kryštof Sámel, kterému neřeknou jinak než KIKO, fanda fotbalu a klučina, který chytl před rokem za srdce celé Kozlovice, bude mít možnost se setkat s hráči reprezentace, podívat se s nimi do kabiny a na trávník před kvalifikačním utkáním na EURO 2020 s Černou Horou. Splnění velkého snu se podařilo. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když už se podařilo toto, tak utkání v Kozlovicích musí také vyjít. Jenže jména hráčů, kteří mi na poslední chvíli ruší svou účast, přibývají a mně naskakují vrásky. Někdo léčí zranění, jiný novou smlouvu. V ponděkí se většina z nich má hlásit v klubech na testy a noční přesun přes celou republiku je s malými dětmi nemožný. Potom volají kluci hokejisti. Zaťa s Kundrcem hlásí "My jsme připraveni. Přijede Martin Erat, Michal Gulaši, Jan Švrček, Kuba Svoboda, Roman Szturc, Libor Kaší, Petr Holík, bratři Kratochvílové...." Padá mi jeden kámen ze srdce. Tak teď už jen fotbalisti. S těmi je to v létě vždy horší, ale srdcaři nezklamali. Spousta z nich má již soustředění v zahraničí a tak posílají aspoň dresy a artefakty do tomboly.Honza Kopic, Jakub Jugas, Tomáš Hubschmann, Patrik Schick, Tomáš Vaclík, David Rozehnal,..... Pro mě je důležité, že se snaží aspoň takto pomoci. Jsou to féroví kluci. I díky nim se vybralo na tombole a dobrovolném vstupné 78.000,--Kč. Nádhera. Děkuji všem, kdo jste do Kozlovic přišli a podpořili skvělou věc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zápase se kluci šli věnovat fanouškům. Žádné hvězdné manýry. Všichni se ochotně fotí, podepisují. Vědí proč sem přišli a čemu pomáhají. Když se potom setkáváme u bazénu, je na nich vidět únava. Tvrdě se připravují na novou sezónu, makají a snešek pro ně nebyla opravdu žádná regenerace. Dnešní akce splnila další z mých cílů. Navázali se zde nová přátelství mezi sportovci.

Všichni chceme v životě uspět. Za úspěchem se ale skrývá spousta dřiny, potu a tvrdé práce. Dnes jsme společně uspěli a podařilo se nám zase něco velkého. Pro mě je odměnou to, že při loučení kluci chválí organizaci a slibují, že se za rok uvidíme. To by bylo fajn. Protože tým je vždy více, jak jednotlivec. A my jsme skvělý tým.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vždy myslíme na děti. Chceme je přivést k pohybu a sportu. proto nesmí chybět sportovní simulátory v Dětské zóně

Každým rokem vypisuji prémiové odměny za vstřelené góly. Letošní výsledek 7:7 tedy nepotěšil mou peněženku, ale mně udělal mi radost. Klukům na hřišti dařilo. Byli skvělí, zábavní. Stejně jako jejich publikum v ochozech. Vytvořila se krásná lidská atmosféra a o to nám šlo.

Pokud jste za čtyři roky nenašli do Kozlovic cestu, zkuste to za rok a můžete se k nám přidat. Dveře jsou otevřené a před nikým je nepřivíráme. Vstupenkou je dobré srdce a chuť udělat něco pro druhé. KDO NEDĚLÁ NIC PRO DRUHÉ, NEDĚLÁ NIC PRO SEBE" Buďte jako tito borci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

VIDEO REPORT

DENÍK PŘEROV O AKCI NAPSAL

KATALOG O AKCI KE STAŽENÍ ZDE

Poděkování za fotografie Janu Pořízkovi

Poděkování za postprodukci a video Martinu Cínovi


Diskuse Diskuse

 _____   ___   ______ 
 |__ //  / _ \\  /_____// 
  / //  / //\ \\ `____ ` 
 / //__ | ___ || /___//  
 /_____|| |_|| |_|| `__ `  
 `-----` `-`  `-` /_//   
           `-`   
Komentář Czechoslovakian Country Club 1.7.2019 4:58:00

Ahoj Pavel dakujeme za poslanie emailu. Nadherne co sa Ti/Vam podarilo to je uzasne. Prajeme Ti viac takychto akcii. Nech sa Ti/Vam dari.Pozdravujeme aj Lenku a rodinkua prajeme vsetko dobre. Anicka