TRADICE OPĚT VÍTĚZÍ

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 25.12.2018 9:25:26, Přečteno: 2274x

Mohlo by se zdát, že psát o koncertu na tradičním koncertu na Štědrý den v Přerově je jednoduché, ale není tomu tak. Sám nemám rád, když se o něčem stále píše v superlativech. A ruku na srdce, někteří lidé raději čtou o senzacích, životních kotrmelcích a průšvizích, o nezdarech.Úspěch mnohdy lidi druhým nepřejí.

Jak říká klasik „Úspěch se u nás neodpouští“. Zkusme to změnit. Každý začněme nejprve u sebe.


Jenže já již dlouho říkám a píšu pravdu, takže asi nikoho tímto článkem neohromím. Koncert dopadl na podtrženou „1“. Posunul opět laťku někam malinko výše. Pro mě i celou kapelu to byl fantastický zážitek a já jen doufám, že pro lidi, kterých přišlo oproti loňsku opět více, také. Můžeme laťku posunout v roce 2019 výše? Ano, můžeme. Ale sami to nedokážeme, musíme najít strategické partnere a spolupořadatele. Takže v lednu vše začne nanovo a já se budu opravdu snažit, aby ten 20. jubilejní ročník stál za to.


Pohled z podia do obrovského davu byl nádherný´, malinko zavazující. Ale udrželi jsme nervy na uzdě. Byli jsme prostě skvěle připraveni.

Nebylo to tak nějak automaticky. Letošní ročník se připravoval opravdu dlouho důkladně a zásadní jednání jsem absolvoval již v lednu roku 2018. Důležité bylo opět přesvědčit hlavního partnera, Galerii Přerov a její majitele, že akce je opravdu výjimečná a podporu si zaslouží. Potom se dlouze diskutovalo o prostorách konání, uzavření cesty, možnostech občerstvení. Jednání se ovšem vlekla až do prosince. Naštěstí s výsledkem, se kterým jsem byl spokojen.


Podařilo se nám v jednáních zajistit uzavření cesty, což zvyšovalo bezpečí a pohodlí.

Celý volný víkend před svátečním pondělkem jsem měl volno. Ideální stav. Piloval jsem poslední detaily a v podstatě jsem si sám vytvořil v neděli večer malinkou nepohodu a nervozitu. Vše bylo totiž připravené, žádný zádrhel. Mohlo by se zdát, že ideální pro klidný spánek. Jenže na takovou situaci nejsem moc zvyklý. Vždy se nějaký malý zádrhel řeší. Takže usínání nebylo ideální. Zvuk budíku mě vyrval z před šestou hodinou ranní z hlubokého spánku. „To to pěkně začíná“ řekl jsem si a to jsem ani netušil, že venku prší. To jsem zjistil až před sedmou hodinou, kdy jsem vyrazil ke Galerii Přerov.


Balónky se vzkazy pro naše přátele v nebi byly rychle rozebrány.

Tam už část týmu stavěla aparaturu. Letošní volba na kluky z Black Rose "Deltaphon records" se nakonec stala zcela zásadní. Vše fungovalo, nemuselo se experimentovat a vymýšlet náhradní řešení a řešili se opravdu jen opravdové maličkosti. Velkou chválu na letošní zvuk jsem potom slyšel z mnoha stran. Takže hoši, velký dík. Odvedli jste kus dobré a poctivé práce.


Víťa Křivánek se pekelně soustředil nejenom na techniku, ale i na basovou kytaru.

A co říci ke kapele, Dva dny před koncertem přišla zpráva, že náš bubeník, Jeník Lukáš, si zlomil ruku. Naštěstí máme dalšího bubenického kamaráda, Romana Mlynáře z Olomouce, který se během dne stihl na koncert skvěle připravit. Ostatní muzikanti Family Bandu měli letos opravdu dostatek vánočních koncertů, aby si vše jak se říká sedlo. Já jsem necítil žádnou hlasovou indispozici a mimořádně jsem byl 100% fit a ve formě, což jsem docela troufale šířil mezi své přátele. Jak říkám, já už dlouho nelžu a říkám pravdu. To se snad nakonec potvrdilo v průběhu koncertu. Málokdy bývám se svým výkonem nějak extra spokojen, ale tentokrát ano.


Dlouho jsem si to tak skvěle a uvolněně na pódiu neužíval. Tady ano. Naplno.

Velikým oživením koncertu bylo vystoupení mladé muzikantské krve z Přerovska. Vystoupení Elišky Fouskové a Martina Neulse z legendární muzikantské rodiny, tak to bylo něco. Děcka byli nervózní malinko, ale jejich rodiče, tak to byste měli vidět, jak ti to prožívali. Děti sklidily bouřlivý potlesk /větší jak já s kapelou/ a po vystoupeních odpovídali již uvolněně a strašně vtipně. Eliška na každou otázku odpovídala svým „JOO“ a přidala milé zahihňání. Martin na otázku: “A mohlo být dnes trošku více fanoušků? Odpověděl bez přemýšlení: „ No mohlo no“. Takže skoro 3 tisíce lidí /hrubý odhad/ mu nestačí. To je pro vás fanouška a návštěvníky koncertu výzva, ne?

Eliška Fousková, vítězka pěvecké soutěže v roce 2018

Pokračovatel muzikantského rodu Neulsů. Marťas-Martin Neuls. Skvělý zpěvák. Nebojí se klást si vysoké cíle. Prostě mu 3000 posluchačů nestačí :-)

Opět jsme vzpomněli na lidi, které bychom tady na Štědrý den chtěli mít, ale už to bohužel nejde. Vypustili jsme jim tam nahoru balónky se vzkazy, jak moc je máme rádi a jak na ně myslíme. V naších srdcích jsou stále.


A už letí. Jste tady s námi stále i když vás nevidíme!

Chci poděkovat také vám všem, kteří jste přispěli ma projekt www.Nadetechzalezi.cz Vybralo se krásných 9.250,--Kč. Dělat něco pro druhé je mnohem více, než dělat něco pro sebe.


A co se dělo ještě výjimečného? Málem bych zapomněl. Když jsem zpíval Jak se máš Hany, cítil jsem, že se na pódiu něco děje. Něco neobvyklého,  ale nevěděl jsem co to je. A najednou jsem v duchu musel konstatovat: „To snad není pravda! Tak ona to myslela vážně a našla v sobě kus odvahy, která je při takovém koncertu opravdu potřeba“. Za mnou už se na celé kolo usmívala moje dcera Eliška. V neděli vyhrožovala: „Tati zítra jdu s tebou zpívat na pódium. Kdy uděláme zkoušku?“ Já tomu nevěnoval pozornost a myslel si, že jde o žert. Vždy jsem jen prohodil: „Je čas, za chvilku“. A je to tady. Eliška se hihňá s Evičkou u mikrofonu, zpívá a usmívá se tak, že na všechny strany září její kamínek na zubu.


Vokalistky v akci. Evička a Eliška. Jedna opravdu poprvé live na pódiu. Eliško, máš můj obdiv!

Eliško, jsi skvělá a nepokazíš žádnou srandu. Život s tebou je jedna velká, nikdy nekončící zábava. A o tom by život měl být předevší. O zábavě, lásce a našich dětech.


Být na pódiu z vlsatní dcerou byl velký zážitek. Příště přemluvím zbytek rodiny, třeba i psa.

A je tady vrchol. Nádherná láska a hned po ní písnička Krásné svátky. Konfety letí do vzduchu a 19. Ročník tradičního koncertu je za námi. Klaníme se, objímáme se na pódiu. Děkuji každému muzikantovi zvlášť, všem klukům od techniky, fotografům, kameramanům. Všem, co se starali o občerstvení a vůní kořeněného pití dokreslovali Vánoční atmosféru. Všichni jsme řádně promrzlí, ale v očích je vidět velká spokojenost. Na pódiu se vznáší pocity štěstí, vzájemného respektu, vděčnosti a nikdy nekončící touhy prožívat tyto neopakovatelné okamžiky.  Ten dav lidí byl jasným důkazem toho, že si tradic umíme vážit a nejsou pro nás zásadní nějaké maličkosti. Jde o podstatu, tradici a obsah. Z toho mám opět velkou radost.

Ty kluky to asi opravdu baví. Taky mají radost

Evička mi vždycky říká: "Rebelem se člověk rodí a nejde s tím nic dělat." Já ale nelituji. Jsem prostě rebel :-)

A jdu do toho naplno

Teď mě čeká pár dnů odpočinku a jdeme připravovat jubilejní 20. ročník tradičního koncertu Pavla Nováka a jeho hostů na Štědrý den v Přerově. Není to již koncert jen pro Přerovany, protože za námi jezdí lidé z širokého okolí a dalo by se říci z celé republiky. /Letos dokonce z Las Vegas a Nového Zélandu/ Takže už nemohu příští rok psát „koncert pro všechny Přerovany“. Bude to KONCERT PRO VŠECHNY DOBRÉ LIDI 2019 V PŘEROVĚ 24.12.

Zaplněné prostranství u OC Galerie Přerov

Mé velké poděkování a úcta patří všem partnerů, kteří nás podpořili. Nejenom Galerii Přerov a firmě DBK PRAHA, a.s., ale opravdu všem. I mediálním partnerům a speciálně firmě ART 247. Ani jedna koruna nebyla utracena zbytečně. Každá vaše podpora, pomoc měla velký význam.


Díky vám byl koncert přesně takový, jaký byl. Prostě skvělý a moc prima.


FOTOGALERIE  JANA GEBAUERA

www.fotogebauer.cz
https://www.facebook.co/www.fotogebauer.cz/

FOTOGALERIE HANKY ŽÁČKOVÉ

ZMÍNKA V MÉDIÍCH č.1

ZMÍNKA V MÉDIÍCH č.2

Anketa: MÁ PRO VÁS "TRADICE" VÝZNAM?

MožnostiHlasůGraficky
ANO, VELKÝ247 ×
NE183 ×
JE MI TO FUK!170 ×

Diskuse Diskuse

 _____   ___   _____  
 / ____||  / _ \\  |__ // 
/ //---`' | / \ ||  / //  
\ \\___  | \_/ ||  / //__ 
 \_____||  \___//  /_____|| 
 `----`  `---`  `-----` 
               
Komentář Pavel Novák 25.12.2018 17:23:58

Podle záznamů Rudolfa Neulse, který byl v podstatě otcem myšlenky takto koncert uspořádat na Štědrý den, byl letošní opravdu 19. Já mu věřím. A i kdyby. My máme prostě 20. v roce 2019.

Komentář Honza 25.12.2018 15:31:20

Pavle, nevím jak to počítáš, ale první ročník proběhl v roce 1999, takže 20. byl ten letošní a příští rok je tefy dvacátý první.