CO ZMĚNIL ŠTĚDRÝ DEN 2017?

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 11.1.2018 15:43:33, Přečteno: 5157x

24.12.2017, 10:00, u OC Galerie v Přerově

Skoro všechno a VLASTNĚ VŮBEC NIC. Po nechutných mediálních polopravdách a dezinformacích ohledně mých finančních požadavků jsem se nakonec rozhodl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Koncert jsem prostě nevzdal a vydal se vlastní cestou. Chtěl jsem pro sebe, všechny muzikanty, sboristy a techniky seriózní finanční ohodnocení, což ani v nejmenším neakceptovala pořádající firma Olfest s.r.o., zastoupená panem Petrem Ilgnerem.

O tom, že nebudeme vystupovat na Štědrý den na náměstí TGM jsem se dozvěděl z médií, což pro mě bylo překvapivé, ale co bych vlastně v Přerově chtěl. Serióznost a slušnost se tady prostě nenosí a to ani na radnici.

Na přípravy bylo velmi málo času. Za dva měsíce vybrat vhodné místo, sehnat peníze, techniku, všechny povolení a hlavně generálního partnera, to by se mohlo zdát jako totální sci-fi. Jenže když se chce, všechno jde. Jakmile jsem se vnitřně rozhodl, věděl jsem, že mě již nemůže nic zastavit. Dokonce ani pochyby mých nejbližších. Hlavně manželka Lenka mě zrazovala, abych to nedělal. “Nestojí ti to za ty nervy, úsilí, práci a peníze. Nenahrávej nepřejícím, nenahrávej na smeč radním, pořadatelům. Vykašli se na to a užijeme si konečně Štědrý klidný den doma“. Moje odpověď byla: „Já se toho nebojím. Lidi přijdou a pokud ne, dají mi tím jasně najevo, že už o tento koncert se mnou nestojí. Když už nic, budu mít jasno a to mi za to stojí“.

Stále v dobré náladě

Na Štědrý den jsem začínal klasicky kolem 7:00. Jako první, společně s techniky jsme se sešli u OC Galerie v Přerově. Hned jsem je upozorňoval na to, že očekávám dost lidí a že postavení aparatury a přístřešku pro techniky je špatné. Přesvědčil jsem je vše předělat. To technici vůbec nemají rádi. Pokud by lidi nepřišli, asi bych si to pěkně slízl. Po zvukové zkoušce jsem se šel připravovat do útrob Galerie. Nepřipouštěl jsem si možnost neúspěchu, ale byl jsem na něj připraven. Všem jsem před koncertem řekl, že je jedno kolik lidí přijde. Pro mě bylo zcela jednoznačné, že ti, kteří za mnou přijdou, přijdou opravdu za mnou. Nepřijdou na svařák, punč. Nepřijdou na náměstí a stromeček. Nepřijdou na mastné bramboráky, trdelníky. Prostě přijdou kvůli mně. A proto si zaslouží si koncert krásný, naplno a se vším všudy. Nenakukoval jsem před desátou hodinou, neptal se jak to vypadá, nezajímal jsem se o to, jak to vypadá na náměstí TGM. Žil jsem pouze svým koncertem a připravoval se na to, že na pódiu odevzdám vše, co v daný okamžik budu schopen. Nestresoval jsem se virózou, kašlem, braním antibiotik. Pořád jsem se snažil myslet pozitivně. Myslet na to, že mě nemůže nic zastavit. Jdu si pro úspěch a pokud jsem o úspěchu přesvědčen, je to nejlepší cesta k jeho dosažení.

Vzkazy pro naše zesnulé přátele a kamarády v podobě balónků

K pódiu jsem se dostal zezadu a viděl, že kapela je připravena a že před pódiem nějací lidi jsou. Od kluků z kapely jsem zaslechl: „Je tady dost lidí. To jsme nečekali“. Já na to: „Vy ne? Já ano.“ Potom jsem vystoupal po schodech, pohlédl před sebe a zatajil se mi dech, sevřelo se srdce. Ta masa lidí mě šokovala.

Obrovský dav, který mi vyrazil dech

V těch nejlepších scénářích jsem počítal s počtem někde kolem 1500. Toto bylo přes 3000 lidí. Lidi se mačkali na chodníku, na trávníku, na chodníku na druhé straně cesty, na schodech u kina Hvězdy. Byl to krásný pohled. Očima jsem hledal Lenku, Elišku, maminku a Filipa, který teprve ráno přiletěl ze Zanzibaru. Chtěl jsem si to vnitřně užít s nimi, ale v tom davu jsem je nenašel. Tak jsem si to užíval se všemi. Se všemi na pódiu i pod pódiem.

Dojatý zakladatel tradice, Rudolf Neuls

Chlapské obětí, ale slzy dojetí a štěstí nechyběly

Dokázal jsem to! Ale co jsem dokázal? V podstatě nic. Lidi dokázali. Dokázali, že je pro ně tradice dopoledního koncertu na Štědrý den spojena se jménem Pavel Novák a ne s náměstím TGM, jak znělo z radnice. Pro mě to je jasné znamení. Přerované tento koncert chtějí. A nejenom Přerované. Po koncertě mě napomínali lidé z Kroměřížska, Olomoucka, Prostějovska a vzdálenějších koutů ČR.

Děkujeme. Tak zase za rok. Pavel Novák, Family Band, Pěvecký sbor GJŠ

Na mně teď je, abych vše vymyslel tak, aby to bylo v letošním roce ve větším klidu a opět s nějakou novinkou. Určitě se chci pokusit o přímé TV vysílání. O tomto koncertě se mluví po celé ČR a tak ho chci poskytnou fanouškům, pro které je osobní účast složitá. Již se nemusím bát. Nemusím se bát neúspěchu. Nemusím nikomu nic dokazovat.

Tomáš Hambálek, Saša Zarivnij a celá kapela si koncert náremně užívala

Chci prostě opět prožít ten krásný pocit, který jsem loni zažil již po osmnácté. Tak snad tu dvacítku doklepneme. Co říkáte? Já vám věřím a pokud i vy mně, nemůže to špatně dopadnout. Za letošní zážitek vám za sebe, kapelu, sbor Gymnázia Jakuba Škody v Přerově, za techniky a všechny, kteří mi s organizací a zajištěním pomáhali, chci ještě jednou poděkovat. Opravdu z celého srdce DÍKY.

Díky, ahoj

Blahopřání, přání. To vše ke Štědrému dni 2017 patřilo.

Anketa: Chcete koncert na Štědrý den i v roce 2018?

MožnostiHlasůGraficky
ANO679 ×
NE338 ×

Diskuse Diskuse

  _____  _  _   _ __ 
 / ___// | || | || | |/ // 
 \___ \\ | || | || | ' // 
 /  // | \\_/ || | . \\ 
 /____//  \____//  |_|\_\\ 
`-----`   `---`  `-` --` 
               
Komentář Daniel 7.5.2018 18:39:20

Ma tchyne byla take s Prerova a vaseho tatinka velice rada poslouchala,ja sem ho potkal a s jeho pisnemi se seznamil az v Nitre,od toho dne sem jeho staly fanousek,casto vzpominam na to tv vystoupeni,uvadel to tehdy Stefan Skrucany,byla tam I Nadenka Urbankova,Pavlina Filipovska.No bylo to moc fajn.A jeste jednou muj nazor neberte vazne,spivejte dal co se vam libi ,vzdyt nejpodstatnejsi je ze ty pisne davaji lidem radost.Mnoho zdravi a moc koncertu preje Daniel ze Slovenska.

Komentář Daniel 7.5.2018 18:30:01

Vite ja vim ze jsou to hezke pisne,ale syn Franka Sinatry taky spival tatove pisne ale jeho slavu nikdy neziskal,lide ho brali jako syna toho slavneho Franka a byli spis zvedavi jak ten chlap ktery je syn Sinatry spiva a vypada.Mate hezky hlas mozna kdyby ste oslovil dobre autory mohli by vam napsat hity ktere by byli vase.Vas tata byl velice milej a dobrej clovek,setkani s nim bylo mile a sem rad ze sem snim mohl vystoupit v jednem programu.Vase pisne sem slysel na Slagru a mate hezky hlas,sedelo by vam I country.Muj nazor berte z rezervou,a preji hodne fanousku I do dalsich let.

Komentář Daniel 7.5.2018 18:18:43

No s vasim tatinkem sem vystupoval v roce 2002 na Slovensku v Nitre v relaci Zahod Starosti, ale vy by ste mel spivat sve pisne ,a ne delat takovej Revival,neni to ono :-) :-) :-) :-) :-)Myslim to dobre Pavel byl jen jeden.At se vam dari.

Komentář Věra 14.2.2018 15:04:27

Dobrý den, poslouchám Vás i se svoji dcerou již několik let - bohužel nikdy se mně nepodařilo přijet do Přerova na vánoční koncert ale doufám a pevně věřím že se mně to jednou podaří - jste skvělej a moc Vám držíme palečky - přeji Vám i celé Vaše rodině vše krásné hlavně zdravíčko

Komentář Jarka Franek 12.1.2018 12:26:21

Moc gratuluji Pavle tobe a vsem.Musela to byt nadhera.Je jasne,ze te a celou kapelu maji lidi moc radi a ja s Frankem samozrejme taky a cela moje rodina.Rada bych tam jednou na vanoce byla,ale musela bych premluvit Franka,on nema rad zimu.Ale jestli to bude v televizi tak to bude super.Moc te zdravim a dekuji za vsechny lidi ktere delas se svoji skupinou stastne.Mam vas moc rada a tesim se na koncerty uz v kvetnu.Objima te Jarka,zdravim celou kapelu a rodinu.

Komentář Michal 11.1.2018 21:02:53

Milí Pavle díky za tento nádherný koncert jen tak dál, opravdu věřím že to nebude ani (19tý) ani (20tý) ten poslední a že tady ta tradice bude pokračovat nadále :) Přeji vám i vaši rodině a taky přátelům kteří vám pomáhají hodně zdraví, štěstí ať vám to pořád tak hezky zpívá DÍKY :)

Komentář Marek 11.1.2018 20:45:19

Dobrý den, jste skvělý spěvák se srdcem na pravým místě. Škoda,že je takových správných lidí,jako šafránu. Přeji Vám dodatečně do tohoto roku hlavně zdravičko,štěstíčko a pohodu. Zdravím všechny z Prahy.

Komentář Sarka Vitaskova 11.1.2018 19:40:25

Držím ti pěsti ať je to víc než dvacetiletá tradice a příští rok je jedno kde to bude hlavní je že to bude

Komentář dasa 11.1.2018 18:54:53

Pavle díky

Komentář Soňa Mirvaldová 11.1.2018 17:08:03

Pavle moc se těším na ten 20-tý !!!! :-D