SPORTOVCŮM NA DĚTECH ZÁLEŽÍ 2017

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 2.8.2017 18:00:30, Přečteno: 2293x

Na konci června proběhla další charitativní akce našeho projektu Na dětech záleží. Tentokrát jsem oslovil sportovce - fotbalisty. Od mnoha fotbalových hvězd minulosti i současnosti jsem dostal příslib účasti a jen doufal, že se nebudou řídit populárním heslem „Slibem nezarmoutíš“.


Blížil se termín akce 18.6.2017 a já začal hůře spávat. Telefony zvonily na všechny strany a ze všech stran. U fotbalistů nikdy nevíte, co budou dělat zítra, natož za pár dnů. Skončila sezóna, začaly dovolené, ozvala se zranění, reprezentační povinnosti, v Polsku probíhalo ME 21, začaly jednání o přestupech. Neměl jsem klidné spaní, protože jsem chtěl lidem představit skvělé sportovce tak, jak jsem slíbil. Páteční autogramiáda mě uklidnila. Kluci z okolí přijeli a nakonec jsem do Galerie Přerov přivedl i opravdovou fotbalovou hvězdu, Marka Heinze. Překvapil mě také velký zájem lidí. Otevřeli jsme v Přerově již podruhé výstavu „Větší než velká výzva“ a nastal čas vyhrazený pro autogramiádu.


 

 

 

 

 

 

 

Kluci v akci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to jsme my. Ti, co autogramiádu připravovali.

Kluci ochotně podepisovali, fotografovali se, hovořili s fanoušky. Byli bezprostřední, uvolnění, obětaví, žádné primadony. Takové bych tady ani nechtěl. Všichni si byli vědomi, že společně děláme velkou věc pro Dětskou hemato-onkologickou kliniku FN v Olomouci.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluci měli možnost výstavu prohlédnout jako první. Najednou bylo všude ticho. Všechny to zasáhlo.

„Tak snad nám vyjde i počasí a v neděli si tuto akci všichni užijeme“, s těmito slovy jsme se loučili. Tentokrát se na mě všichni dívali seshora. Nebylo to nějakým pohrdáním, ale vinou mé nešikovnosti a vážného úrazu jsem byl upoután na invalidní vozík. Tento hendikep mě ale nemohl zastavit. To jsem věděl hned po probuzení z narkózy, kdy mi lékaři tři hodiny opravovali mé nohy. S klidným svědomím mohu říci, že mám konečně železné zdraví. Kovová dlaha a devět šroubů jsou toho důkazem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takto vypadá železné zdraví

V neděli jsem dorazil s velkým předstihem do Kozlovic. Kozlovický sportovní areál byl patřičně vyzdoben, trávník sestřižen a vše to dokreslovalo sluníčko, které připravilo tropické počasí. Generální partner HAVEL servis Přerov dokonce návštěvníkům připravil bránu borců. Museli jsme ještě p připravit spoustu detailů a maličkostí pro diváky a hráče. Svým maximalismem často otravuji okolí, ale já to prostě jinak neumím.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Venca Kadlec je našim kamarádem od svého působení v dánském FC Midtjylland, kde hrál společně s Filipem

A začali přijíždět hráči. Kabiny se plnili a já věděl, že to dnes dokážeme. Moderátoři, Marek Berger /Rádio Haná/ a Bob Přidal /nestor mezi konferenciéry v Přerově/, vyvolávaly hráče a lidé je odměňovaly potleskem. Dokonce se nám podařilo zajistit profesionálního rozhodčího Petra Caletku, dalšího úspěšného Přerováka. Zápas začal. Ze začátku se nedařilo vstřelit branku. Že by nervozita? Tak jsem vypsal odměnu. 500,--Kč do charitativní pokladničky za každou vstřelenou branku. Jenže to jsem neměl dělat. Najednou, jako by na mou výzvu hráči čekali, to tam začalo padat. KONEČNÝ VÝSLEDEK 8:8. S radostí jsem si tyto peníze připravil, abych je hned na ploše mohl předat zástupcům Šance i s dalším šekem. Ale to jsou na řadě ještě penalty. Hráči se dožadují mého dalšího příspěvku 500,--Kč za každou vstřelenou branku. Bráním se a ubráním se. I když třeba hrdina penaltového rozstřelu, Ladislav Minář /sportovní ředitel Sigmy Olomouc/ by si ocenění za mini striptýz zasloužil. Takové vypracované tělo. To se vidí málokdy. Laďa je šoumen a nestydí se pobavit lidi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šoumen největší. Laďa Minář /sportovní ředitel Sigmy Olomouc/

O to větší překvapení pro mě je, když mi po zápase předal ještě 10.000,--Kč Jakub Jugas za kabinu. Hráči také přivezli spoustu artefaktů do parádní tomboly. Podepsané dres, balóny, vlaječky, kopačky…….. Václav Kadlec dokonce předal ihned po zápase své osobní kopačky a šťastný výherce si je odnášel i s pořádným čichovým doplňkem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopačky Václava Kadlece, které ihned po zápase věnoval do tomboly i s patřičnou vůní

Tomu všemu tleskal i patron akce, slavný trenér a bouřlivák, Petr John Uličný.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bouřlivák Petr John Uličný

Skvělé představení se blížilo ke svému vrcholu. 117.000,-- toto je částka, kterou jsem společně s 8.000,--Kč za vstřelené branky mohl předat. To jen díky partnerům a všem lidem, kteří svou účastí přispěli do naší pokladničky.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A co to mám v ruce? Klukům to střílelo a tím vydělali další peníze. Sázka je sázka

Pro mě je to další zázrak. Pro někoho malý, pro mě však penězi nevyčíslitelný. Lidi opět dokázali, že nejsou lhostejní, nejsou necitlivý a dokáží společně realizovat takové zázraky. A to není v dnešní době, kdy se na nás chrlí nespočet žádostí od různých a ne zcela seriózních organizací, jednoduché. Já lidi nikdy dlouze nepřesvědčuji. Vysvětlím jim o co mi jde, co po nich požaduji, pro koho a snad je pro ně dostatečnou zárukou serióznosti má dlouhodobá práce. Mé realizované charitativní projekty jsou toho důkazem a mě to neskutečně těší. Těší mě to, že mohu něco smysluplného zorganizovat a hlavně pomoci těm, kteří to opravdu potřebují a nemohou si sami ve svízelné situaci pomoci, DĚTI.


Obdiv a poděkování si zaslouží skvělí partneři

Když jsem se s hráči loučil, tak mě překvapily jejich slova chvály a hlavně věta, kterou mi zopakovali snad všichni při loučení: „PŘÍŠTÍ ROK SE UVIDÍME, NE?“ A já si tak říkám, proč ne? Vždyť mě to s těma klukama strašně bavilo a lidi taky.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky vám všem

V roce 2018 si tedy dáme reprízu „SPORTOVCŮM NA DĚTECH ZÁLEŽÍ“ Já už se teď těším. A co vy? Zapojíte se? Dokážete, že i vám není osud nemocných dětí lhostejný? Je to jednoduché. Ozvěte se.

nam@nadetechzalezi.cz

 

Hledáme partnera pro natočení videoklipu k pilotní písničce RUCE charitativního projektu www.Nadetechzalezi.cz

RUCE: https://youtu.be/VNdT4Th1HLI

Do projektu "NA DĚTECH ZÁLEŽÍ" se zapojili v roce 2017 tito hráči:

Lubomír Kubica, Marek Heinz, Zdeněk Grygera, Radek Slončík, Bronislav Červenka, Tomáš Vajda, Tomáš Čížek, Václav Kadlec, Jakub Jugas, Filip Novák, Ondřej Čelústka, Tomáš Čelůstka, Martin Pospíšil, Martin Doležal, Jan Navrátil, Stanislav Dostál, Milan Machalický, Lukáš Železník, Lukáš Motal, Ondřej Bačo, Daniel Páleník, Patrik Červenka, Patrik Hellebrand, Lukáš Zdražil, Dejan Veršovník, Jakub Šrom, Tomáš Josl

Projekt podpořily tyto ligové kluby: FK Jablonec, FC Fastav Zlín, AC Sparta Praha, 1.FC Slovácko, SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha, Bohemians Praha 1905, SFC Opava.

KOMPLETNÍ FOTODOKUMENATCE V GALERII.

 


Diskuse Diskuse

  _____  ______  _____  
 / ___// /_  _// |__ // 
 \___ \\  -| ||-   / //  
 /  //  _| ||_  / //__ 
 /____//  /_____// /_____|| 
`-----`  `-----`  `-----`