JSEM PROSTĚ ŠŤASTNÝ. NIC VÍC, NIC MÍŇ.

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 25.12.2015 6:43:15, Přečteno: 2594x

Již šestnáct let se scházíme v Přerově na Štědrý den. Je to již silná tradice, která si získala srdce nejenom Přerovanů, ale lidí ze spoustu míst Moravy a dokonce i z Čech. V roce 1999 nikdo netušil, jaký fenomém se rodí. Nikdo netušil, kolika lidem to ovlivní štědrodenní dopoledne a jejich životy. Jsem rád, že jsem celých šestnáct let u toho. I když zpočátku jsem koncert nenáviděl. Nevěříte?

Když jsem v roce 1999 musel jít na Štědrý den hrát, proklínal jsem lidi, kteří tuto akci vymysleli. Nadával jsem na mého otce, Rudu Neulse, i Jirku Lajtocha. Na Štědrý den se má přece člověk válet doma u pohádek, cpát se vánočkou a cukrovím a nic nedělat. "Stejně lidi nepříjdou a akce zanikne", prohlašoval jsem vzpupně. Jenže roky ubíhaly, ze stovek lidí se najednou staly tisíce, já zmoudřel a začal si toho všeho tak nějak vážit. Prožil jsem při koncertě sněhovou vánici, pořádný liják, mráz -14°C, ale i slunce, radost, štěstí a neopakovatelné pocity. Dnes je to něco, na co jsem opravdu pyšný. Nevěříte? Tak to by jste mě museli vidět dneska nad ránem, když jsem seděl u počítače a prohlížel si fotografie z letošního roku. Prostě to všechno ze mě spadlo, uvolnilo se to ve mně. Já tam seděl a po tvářích se mi kutálely slzy. Nebyly to slzy smutku, ale opravdového štěstí, radosti a spokojenosti nad tím, že jsem to zvládl, ustál a navzdory všemu a všem, dnes stojím pevně na nohou. Vážím si své práce a všech okamžiků, které na pódiu prožiju. Jsem prostě šťastný. Nic víc, nic míň.


Vidět zaplněné zpívající náměstí z pódia, tak toho se člověk nemůže nikdy nabažit. Přál bych to každému, aby si to prožil.

S kapelou máme za sebou opravdu těžký, ale velmi úspěšný rok. Udělali jsme velký narozeninový koncert 70/50, máme za sebou stovky vystoupení pro děti i dospělé, natáčeli jsme 2CD, rozjeli jsme projekt Pavel Novák je tu stále a dokonce v několika porobách /akusticky, ro(c)kově/, vánoční koncerty Krásné svátky se sbory navštívily spoustu měst a dokonce jsme si to vyzkoušeli i jako dopolední představení pro střední školy. Akustická verze v přerovském pivovaru Zubr mi otevřela další pohled na naše hraní a já se přesvědčil o vyjímečnosti muzikantů ve Family bandu (ě). Nebál jsem se riskovat  a zkoušet nové pojetí a vyplatilo se. Uspořádali jsme pro děti soutěž ve zpěvu, Hurá na prázdniny a v neposlední řadě jsme pokračovali v projektu Pomáháme, na dětech nám záleží.

Už teď se mi z toho výčtu zatočila hlava. Jak jsme toto všechno mohli stihnout? Jen díky vám, publiku a lidem, kteří věří v mou práci, pomáhají mi. To mi dodává velkou sílu a odhodlání.

Křest dvouleté práce. 2CD Pavel Novák je tu stále. 26 písniček známých i těch méně známých.

Když začnu plánovat koncert na Štědrý den, vždy si říkám: "Já už je ničím němůžu překvapit, už není co vymýšlet". Ale vždycky se něco stane a najednou je tady myšlenka, která překvapí nejenom lidi, ale v podstatě i mě. Tím letošním zlomem byla akustická vetze Krásných svátků v pivovaru. Byl to tak silný zážitek, že jsem se rozhodl s kapelou jít do zcela nového podání koncertu. Akustické koncerty jsou převážně určené klubům a malým sálům, ale jít akusticky na venkovní pódium a ještě k tomu v prosinci, tak to chce velkou odvahu, odhodlání a víru v sebe sama. Kapela mě přesvědčila, že to zvládne a tak chyběl jen poslední krůček. Přesvědčit kamarády, aby na Štědrý den přijeli vystupovat. Evička Zarivnij se Sašou mají doma v Plumově dva malé kluky , Marcel ve Zlíně malou Adélku, Pepa Pak je z Ostravy, Roman Hambálek má svou rodinu...... Ti všichni mají své plány, ale také mě asi mají rádi. A musí mít rádi i vás. Prostě přijeli. Velký kus poděkování za letošní přístup a přípravu zaslouží kluci, kteří ho připravili technicky. Po patnácti letech jsem zažil poprvé, že všechno bylo v předstihu tak, jak má být. Michale, Libore, Vašku a Jirko, díky! Skvělou podívanou také připravil na závěr můj jmenovec Pavel Novák - ohňostroje.Jen díky všem těmto lidem jste mohli prožít krásný koncert.

FAMILY BAND(a)

Štědrodenní koncert v Přerově již dávno přesáhl hranice Přerova. Jezdí sem lidé z celé Moravy, dokonce i z Čech. Věřte nebo ne, ale o koncertu si dnes vypráví lidé v mnoha místech republiky, kam přijedeme a oni nám ho závidí. Jeho budoucnost je jen na nás. Záleží opravdu jen na nás, zda si ho ubráníme a jestli ho chceme i v budoucnu.

Věřím v to, že když budeme chtít my, nepotřebujeme k tomu ani podporu Města Přerova, která je v současnosti stejně na bodu mrazu. Stačí najít partnera, který si koncertu bude vážit stejně, jako si ho dnes vážím já a stejně jako si ho dnes vážíte vy všichni, co na něj chodíte. Partnera, který bude mít zájem ho někam posunout. Nechci ho dělat ze setrvačnosti a tradice. Stále ho chci pro vás zlepšovat a posouvat dál. To je věc, kterou se pokusím zařídit já. Slibuji. Potom už bude jen na vás, zda budete ochotni přijít na Štědrodenní koncert v Přerově i v případě, že by se nekonal na náměstí T.G. Masaryka. Já jsem odhodlaný to risknout, protože věřím, že i ve vás koncert vyvolává spoustu emocí, krásných vzpoímínek a neopakovatelných zážitků. Budu se vás va Štedrý den v roce 2016 těšit. Do té doby vám všem přeji pevné zdraví, pevný kus životního štěstí a spoustu lásky kolem vás. Mám vás rád.

Pavel N.

DENÍK NAPSAL

FOTO - PŘEROV.NEJLEPŠÍ-ADRESA.CZ

Diskuse Diskuse

 ______  _  _   ______ 
 /_  _// | || | || /_  _// 
  | ||  | || | || `-| |,- 
 _| ||  | \\_/ ||  | ||  
 /__//   \____//   |_||  
 `--`    `---`   `-`'  
               
Komentář Soňa Mirvaldová 15.2.2016 11:22:55

:-) Nerozčilujte se,paní Marto,však jste viděla to plné náměstí,šťastné lidi,usměvavé tváře....Pavel Novák je tu pro nás, my zase pro něj a on to ví.Jen klid.Zdravím Vás,opatrujte se.Soňa M.

Komentář MartaŠafaříková 14.2.2016 19:25:59

Adrenalin mi stoupá :-) !!! Uvědomuje si vlastně ten PAVEL, kolik lidí na tom dopoledním koncertu maká ??? Že to není jen Pavel,kterého je nejvíce vidět, ale všichni muzikanti, sbor, technici atd ???? Asi ne !!!!

Komentář Marta Šafaříková 14.2.2016 19:05:07

Omlouvám se, ale ještě jsem se zapomněla zeptat na jedno : co vlastně ten Pavel, který nebyl schopný ani napsat své příjmení, co udělal vlastně pro Přerov, když je tak chytrý ??? To bych ráda věděla a pokud to bude něco extra, tak jsem schopná se mu i omluvit.

Komentář Marta Šafaříková 14.2.2016 18:50:26

Pavle, a to nemám na mysli Pavla Nováka alias Riedla :-),ale pisatele ze dne 13.2.2016, děkuji !!! Po dlouhé době se Ti podařilo (promiň za tykání) mně vytočit. Jezdím do Přerova na Štědrý den každý rok, vždy se na to těším a doma v Ostravě o tom všem vykládám. U nás v Ostravě je více náměstí, ale ani na jednom není na Štědrý den taková akce !! Nejsem blbá ani slepá a vidím jak se to Pavlovi (alias Riedlovi :-))který rok povede a tento rok to bylo opravdu SKVĚLÉ !!! Je mi zcela jedno, kolik od města dostal, i kdyby to bylo o jednu nulu více !!!! A když jsi tak chytrý, udělej příští rok za 44 500 nějaké Štědrovečerní mejdlo na Horňáku (Masarykovo už bude obsazeno Riedlem :-)), moooooc ráda se dojedu z Ostravy podívat a pokecáme :-). Každopádně Přerovu závidím to, jak jsou lidi schopní si v ten hektický den udělat čas, jak jsou šťastní, veselí, jak si připíjejí a jak si společně zazpívají. Mohli bychom si taky uvědomit, že za tuhle, už dneska tradici, bychom měli být vděčni PAVLU NOVÁKOVI - otci Pavla Nováka alias Riedla :-). ZÁVIST JE SVIŇA, dneska jsem se o tom zase přesvědčila.

Komentář Pavel 13.2.2016 2:57:46

No tak jako každý rok to bylo pouze o penězích, letos dostal Pavel Novák od města Přerova 44500,- Kč. Minulé roky to bylo daleko více. Otevřete všichni oči a pochopte, že Pavel Novák alias Riedl tohle vše nedělá ani náhodou pro VÁS, ale jen a jedině pro prachy!!!

Komentář Jiří Vrzal 26.12.2015 22:22:44

Koncert byl opět skvělý, nejvíce jsem se těšil na nové CD. Koupil jsem si ho a udělal si krásný Štědrý den. Nádherné Mistrovi písničky, nahráno a nazpíváno hudebníky, kteří to co dělají, dělají srdcem a to vše je na těch 2CD jasně znát.Děkuji za vydání a těším se na některý z dalších koncertů, např. v MD Přerov.

Komentář Marcela Szabo 25.12.2015 10:27:37

Bylo to opravdu moc fajn!!! Jsem ráda, že mi letos návštěva vyšla tak, abych mohla být na živo součástí této krásné vánoční tradice. Stálo to za to! Díky všem, kteří pro nás připravili bezva program a také těm, kteří jej podpořili svou přítomností.