JAKÉ BYLY PRVNÍ DVA MĚSÍCE ROKU 2015?

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 4.3.2015 9:15:17, Přečteno: 1434x

Náročný víkend uzavřel první dva měsíce roku 2015. Jaké byly? Co se změnilo? Co se podařilo a co třeba méně? To vše pouze mým pohledem. Můžete souhlasit, ale také nemusíte.


Máme za sebou první dva měsíce roku 2015. Pro koncertní kapely to bývá okurková sezóna. I já jsem to takto vnímal, jenže opak byl pravdou. Vezmu to ale postupně tak, jak šel čas.

Hned v úvodu roku jsme se rozloučili s kytaristou Jardou Opielou a jeho místo nahradil Saša Zarivnij. Musím říci, že do kapely tak rychle a pohodově dlouho nikdo nezapadl. Saša je vystudovaný muzikant, spolehlivý a strašně pozitivně naladěný. Strašně ho baví hraní pro děti na maškarních karnevalech. Prostě má rád muziku, snaží se ji dělat poctivě a to pro jakékoliv publikum.


Saša s Tomem v akci

A jeho svačinky pro celou kapelu, které s láskou připravuje jeho Evička, tak tím si nás získal. Evičko děkujeme, že nám krásně ničíš postavy. Jen houšť a větší kapky.

Do týmu přišla také moje mnoholetá kamarádka Světlana, která se stará o koncertní management. Ne nadarmo  se jí říká Světýlko. Její schopnosti znám mnoho let a je jen otázkou času, kdy se bude managementem živit. Pokud vydrží, tak z nás sedře kůži, protože budeme hrát, až se z nás bude kouřit.

Letos jsem vše podřídil březnovému koncertu a doděláním nového CD. Takže jsem se nehonil za hraním na plesech. I tak jsme odehráli čtyři plesy. V tomto trendu chci pokračovat. Hrát jen na plesech, kde nás chtějí, dokáží naše hraní ocenit a ještě tam musí být něco navíc. Slušnost, vzájemný respekt, naprostá serióznost a profesionalita. To již dlouhé roky cítím tak, kde na plesech hrajeme a budeme hrát i v budoucnu. Mořkovský Řeznický ples Tomáše Machače, Ples Obchodní akademie v Kroměříži, Ples města Vrbna pod Pradědem a naprosto skvělý Česko-Slovesnký ples v Přerově.

FOTOGALERIE Z ČESKO-SLOVENSKÉHO PLESU ZDE

Plesové hraní nám nahradily karnevaly pro děti.

Díky firmě Mikro Trading a.s. /www.hrackysduchem.cz/ jsme je dostali na úroveň, kterou si zaslouží. Po celé republice tak můžeme dětem rozdávat radost nejenom dobrou zábavou, ale také malými dárky a odměnami za soutěžení. Za dva měsíce jsme jich odehráli jedenáct. Od Prahy, přes Trutnov a Ostravu, až po Břeclav. Je to cesta, kterou bych chtěl jít i v následujícím roce. Pokud se mi podaří spolupráci s firmou Mikro Trading prodloužit a hlavně dotáhnout i propagačně podle mých představ, mají se děti po celé republice na co těšit. KARNEVALY A KONCERTY S DUCHEM /pro děti/, by měly být naší největší chloubou.


 

I když byla "okurková sezóna", máme za sebou desítky vystoupení nejenom pro děti, ale také pro dospělé. To je pozitivní zjištění. Při pohledu do kalendáře se mi malinko tají dech, protože podzim 2015 vypadá tak,  jako snad ještě nikdy. A to se plní i rok 2016. Nechci to zakřiknout.

Začaly naplno přípravy na koncert PAVEL NOVÁK 70/50. Začalo se zkoušet. Městský dům hlásí: "Skoro vyprodáno" a to máme ještě měsíc před sebou. Do úplného vyprodání schází ještě as 25 lístků na sezení a 40 na stání.

A co je pro mě nejdůležitější? Začal jsem všechno nějak kolem sebe více vnímat. Začal jsem si, po mém smutném období, všeho nějak více vážit a hlavně si to užívat. Špatně se píše o sobě, ale proč ne? Já si za tím stojím. Na koncerty se najednou vždy těším a mám z nich opravdovou radost. Ne takovou tu, že to mám za sebou, ale jsem najednou spokojený s tím, jak to dělám a hlavně co dělám. Tady škarohlídové asi zabrblají, že samochvála smrdí. Ale proč nebýt spokojený sám ze sebou? Proč se neradovat a užívat si všeho, co mám a dokážu? Prostě mám radost. Mám radost z toho, jak to začalo fungovat v kapele, mám radost ze sebe a svých blízkých, mám radost ze svého psa, mám radost z toho, že žiju a vnímám.


A co se mi prozatím nepodařilo? Nepodařilo se mi dotočit CD, ale posunul jsem termín na říjen 2016. Chci si natáčení pořádně užít.

Chci své aktivity rozšířit, ale k tomu budu potřebovat pomoc svých dlouholetých partnerů. Snad jsem je s kapelou prozatím nezklamal a společně budeme táhnout to naše krédo dál: "NA DĚTECH NÁM ZÁLEŽÍ".


velké poděkování patří stálým partnerům: LIKO-S, PEMAP, AKUNA, MONTÁŽE PŘEROV, MIKRO TRADING.

A samozřejmě i všem těm, kdo podporují naše jednotlivé aktivity.

Diskuse Diskuse

 ______  ______  __  _  
 /_____// /_  _// | || | || 
 `____ `  -| ||- | '--' || 
 /___//   _| ||_ | .--. || 
 `__ `   /_____// |_|| |_|| 
 /_//   `-----` `-` `-` 
 `-`             
Komentář Ludmila Korecová 27.3.2015 21:39:16

Dobrý den paní Polívková,hrozně bych si přála,aby naše město, navštívil Pavel Novák se svým programem,už jsem u nás informovala i paní v kulturním stř. ,zatím bezúspěšně.Pokud by se to povedlo Vám,bylo by to skvělé.Je to Městské kulturní středisko Říčany. Předem děkuji

Komentář Soňa Mirvaldová 11.3.2015 12:55:11

Paní Světlano,tak mě napadá,jakou alternativu za Pavla Nováka hodlá ten pan divadelní ředitel dětem nabídnout....jestli to bude jak to bylo u nás,upřímně lituju děti i kolegyně učitelky.Kéž by poznal svůj omyl!!!!!!Moc bych mu to přála.Je to opravdu škoda,Pavlovy koncerty jsou báječné.Nenahraditelné.Jedinečné.Pohlazení duše pro malé i velké...přesně jak jste napsala.

Komentář Soňa Mirvaldová 10.3.2015 9:45:20

Jestli něco obdivuji-mimo to,co zde paní Světlana napsala-je ten neuvěřitelný rozsah,lehkost,s jakou se Pavel Novák dokáže přeladit...od těch nejmenších,které dokáže zabavit a zaujmout(kdy si samozřejmě užijeme i my,co jsme si ještě nezapomněli hrát)...až k nejstarším,kterým podle jejich slov "vrací mládí a nejhezčí vzpomínky" Úžasné.A teď tu čtu,že Pavel Novák má v plánu své aktivity ještě rozšířit....to ještě jde?Myslím,že se máme nač těšit.Děkueme Vám,Pavle,zasloužíte si respekt a uznání!!!Soňa.

Komentář Světlana Polívková 9.3.2015 20:24:59

Dobrý den a ahoj všem. Možná si budete myslet, že "pěju ódy" na Pavla proto, že jsem se stala členkou jeho týmu. Vůbec ne. Pracuji jako učitelka v mateřské škole a svoji práci mám neskutečně ráda. Dlouhá léta připravuji pro děti letní tábory, pracovala jsem jako moderátor a redaktor v rádiu i regionální TV. Nemám ráda šlendrián a tzv. "rejžovačky", kdy "umělci" přijedou, cosi předvedou, od každého dítěte vyberou 50,- Kč a jsou pryč... a co po nich zbyde? Rozpačitý pocit pedagogů a co hlavně, zklamané děti :-( dobře jen, že to není pokaždé. Určitě NIKDY - a za to dám krk - to neplatí v případě koncertů Pavla Nováka. Na koncertech nechává tělo i duši a jeho nasazení je v dobrém slova smyslu nakažlivé pro ostatní. Viděla jsem desítky jeho koncertů, viděla jsem jeden z jeho posledních karnevalů, viděla jsem "Hranickou propast", byla jsem na pořadu, kdy se vzpomínalo na Pavlova tátu, který byl v 60. - 80 letech.min. století idolem našich maminek, zasáhl moji generaci a i naše děti. Pavel ml. převzal kormidlo a jede dál v tom, co Pavel Novák starší začal. A tak jejich písničky dnes zpívají nejen ti, kteří chodili na koncerty v tom minulém století - stejně jako moji rodiče, já sama, mé děti, ale dnes už nejen jám mé děti, ale i má vnoučátka a naši přátelé, kamarádi a mnoho a mnoho dalších... Pavlovy pořady se nedají srovnávat s ničím a nikým - ani s Dádou Patrasovou / jak jsem se dozvěděla od jednoho ředitele divadla / a v žádném případě nejsou již zmíněnou "rejžovačkou". Pavel a jeho pořady jsou skutečným originálem, kvalitní muzikou, kvalitním doprovodným textem, skvělou atmosférou, vším... prožít 50 minut na jeho akci je prostě radostí a štěstím. Přijdete na koncert, posadíte se a od první minuty až do poslední vteřiny se na každého usmívá Pavel Novák ml. a valí do Vás nádherné písničky, povídá, usmívá se, září ...a navíc - stačí zavřít oči a slyšíte Pavla Nováka st. ... Koncerty Pavla Nováka jsou moc pěkné. Jsem ráda, že jsem u toho s Vámi a Vy všichni ostatní můžete být také. Pavel jezdí po celé republice. Pokud u Vás ještě nebyl nebo je to už dávno, ozvěte se. Koncerty Pavla Nováka byly a jsou pohlazením duše. Nenechte si to ujít :-)