CHARITATIVNÍ KONCERT PRO TŘÍKRÁLOVÉ KOLEDNÍKY

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 30.12.2013 20:17:11, Přečteno: 1377x

Když mi zazvonil telefon a ředitelka místní Charity Ing. Marta Šťastná mě požádala, zda bych neudělal koncert pro koledníky tříkrálové sbírky pod záštitou pana arcibiskupa Jana Graubnera, metropolity moravského, a biskupa Josefa Hrdličky, nezaváhal jsem ani na chvíli. Byla to pro mě velká čest a velká neznámá. Jak mě věřící přijmou? Které písničky budeme hrát? Má význam je poučovat o tradicích a zvycích Vánoc, jak to dělám pro školáky? Nevěděl jsem nic!

Čím se datum koncertu blížilo, tím jsem byl nervóznější a v podvečer konání jsem volal ředitelce Martě, aby mi řekla více. Ona mi jen řekla: "Přijdi na mši v 10:00 a vše pochopíš." Tak jsem brzy ráno vyrazil z chalupy, abch se připravil a stihl mši. Bylo to něco ohromujícího, fascinujícího, silného a chvílemi jsem si připadal, že se dostávám úplně někam jinam. Což jsem potom také přiznal na koncertě.

Biskup Josef Hrdlička při mši.

Bylo to vše tak krásně řečeno, vysvětleno. Slovo Caritas se dá volně přeložit také jako láska. Láska k bližnímu. Svátky jsou časem, kdybychom měli otevírat srdce všem věřícím i nevěřícím. To je pro mě to důležité. Celou mši jsem hltal naprosto soustředěný a mrzelo mě, že jsem se nedostal k osobnímu rozhovoru s biskupem, nebo dokonce arcibiskupem. Prý se ale vše dá zařídit. Tak se mám na co těšit. Mám totiž spoustu otázek jako člověk věřící "PO SVÉM".

A potom už jsem jen čekal, jak se do Klubu Teplo vejde toliko lidí. Děti, dorostenci, místní lidé, starší. Co vlastně hrát? Důležité je řídit se srdcem a podle toho skládat koncert. Snad se mi to povedlo, protože tak dlouhou autogramiádu a tak velký zájem o naše CD VÁNOCE jsem ještě nezažil.

Narvaný sál Klubu Teplo by k prasknutí. Všichni bez rozdílu věku s námi zpívali, tleskali, tančili. Bylo to moc fajn. Pro mě to byl neskutečný zážitek a mám opět o čem přemýšlet. Již dávno vím, že největším darem je lidský život sám o sobě, ale potom je tady ta láska. Láska k bližním. A je jen na nás komu všemu jsme ochotni naše srdce otevřít. Určitě více lidem, než si myslíme.

Děkuji za krásnou mši a krásný koncert. Byl jsem v závěru opravdu dojatý.

Tříkrálová sbírka

trikralova_sbirkaTříkrálová sbírka obnovuje starou lidovou tradici tříkrálových koledníků, předávajících radostnou zvěst o Bohu, který se nám skrze Kristovo narození stal blízkým a miluje všechny lidi.
Konáním tříkrálové sbírky dostáváme také možnost se zapojit do pomoci trpícím a potřebným lidem, kteří žijí u nás i v zahraničí. Solidarita s nimi je pro nás velmi důležitá, protože nám pomáhá vyjít ze zahledění se jen na své potřeby a vidět také nouzi druhých. Pokud sami něco dobrého pro druhé vykonáme, poznáme, že Bůh má pro nás připraveno daleko víc, než jsme schopni si představit. Zakusíme opravdovou radost a uspokojení, že se můžeme podílet na díle pomoci těm, kteří tuto pomoc velmi potřebují. Proto upřímně děkujeme Vám všem, kteří jste se rozhodli jakýmkoliv způsobem, podle Vašeho uvážení a Vašich možností podpořit charitní dílo a přejeme Vám k tomu hodně Božího požehnání, pokoje a radosti.

Jan Graubner, metropolita moravský

Děkujeme Vám

Poslání: Charita jako milosrdná láska je naplňováním Kristovy výzvy vyhledávat potřebné a pomáhat bližním v nouzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuse Diskuse

 _____  __  __  _____  
 |__ //  \ \\/ // / ___|| 
  / //   \ ` // | // __  
 / //__   | ||  | \\_\ || 
 /_____||  |_||  \____// 
 `-----`   `-`'   `---`  
               
Komentář Ajka 30.12.2013 21:45:30

A já děkuji naoplátku tobě za krásný dárek, který jsem od tebe obdržela k mým štědrovečerním narozeninám a pro mne mnohem víc ke křtu, který mi byl udělen právě dnes před 59 lety - nic není zadarmo - ale láska a přátelství zvláť s Bohem - se nedají koupit - a tak tobě, celé krásné tvojí rodině a mamince Olince vyprošuji požehnaný nový rok - a dnes jsem dostala krásné přání k novému roku - že bude takový jaký si ho uděláme - tak ať je dobrý -