NIKDO NEZKOLABOVAL ANI NEZEMŘEL

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 4.12.2013 6:03:10, Přečteno: 1452x

V tomto šíleném koncertním tempu se nám podařilo odehrát premiéru vánočního koncertu s pěveckým sborem "KRÁSNÉ SVÁTKY".  Událo se tak ve Dvoře Králové s místním sborem CARPET DIEM pod vedením Jany Machkové. I když jsem byl asi nejvíce nervózní já, tak jsem stále všechny obcházel a cpal jim do hlavy, že si jdeme koncert užít a ne se nervovat. První moje slova po vstupu do šatny byla:" Ahoj, jsem Pavel Novák a dnes si všichni tykáme, jasné?" Naše pocity přeneseme na posluchače a oni si to užijí také. Podle prvních reakcí se nám to podařilo. Mně spadl Mount Everest ze srdce.

Za poskytnutí fotografií děkuji Bedřichu Machkovi

Hned při příchodu ráno do sálu, kde jsme ještě absolvovali dva koncerty pro děti, nás úplně vtáhla vánoční výzdoba všech prostor Hankova domu, kterou udělala Vanda Kotíková s dětmi. Nádhera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorka všech výzdob Vanda Kotíková a děti z výtvarného kroužku

Po dětských koncertech to začalo. Přestavět pódium, kompletně předělat ozvučení. Já jsem vyrazil do města s nadějí, že seženu ve Dvoře Králové elektrické svíčky do lucerniček pro anděly, ale marně. Jen prodavač cizí národnosti od prvního pohledu mi nabízel nějaké svíčky, které by se hodily spíše do Las Vegas. Hrály všemi barvami a blikaly tak zběsile, že se mi zatočila hlava. Tak nakonec zůstalo u svíček čajových.

19:00 Necháváme posluchače ještě 5 minut nažhavit a jdeme na to. A já zpívám: "Nastává právě vánoční noc, která má v sobě kouzelnou moc........"

Všechno hraje, sbor zpívá a já se dostávám do koncertní pohody. Hned třetí jsem zařadil duet, který jsem natočil s Leonou Machálkovou, ale Jana Machková si s tím poradila zkušeně a profesionálně. Klobouk dolů.

Duet "Štědrý den"

Po mnoha vánočních písničkách necháváme prostor pěveckému sboru CARPE DIEM a oni využívají svých 10 minut naplno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A potom se s tím již nepářem. Pihovatá dívka, Malinká, Chci zapomenout, Nádherná láska. Zpívá celý sál. Na řadu se dostávají také koledy a to už se Hankův dům otřásá v základech.

Uteklo to jako voda. Ještě Krásné svátky, Aleluja, přídavek a je po všem.

Se sborem se loučím podepisováním fotek a věnováním do kroniky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po krásných okamžicích nás čeká ještě balení scény a příprava na ranní koncerty v Hradci Králové.

Chcete mít i Vy ve Vašem městě koncert s místním sborem

"KRÁSNÉ SVÁTKY" v roce  2014?

Ozvěte se velmi brzy. Sbory, kontaktujte kulturní střediska a kulturní střediska sbory. Kapacita sboru není omezena. Stačí se zavčasu ozvat agentura@pavelnovak.cz, koncerty@pavelnovak.cz. Materiály jsou připravené a vše dostanete v předstihu na nastudování.

Věřte mi a to já moc nelžu. STOJÍ TO ZA TO!!


 

Diskuse Diskuse

__  __  ______  __  __ 
\ \\ / // /_  _// \ \\/ // 
 \ \/ //  -| ||-  \  // 
 \ //   _| ||_  / . \\ 
  \//   /_____// /_//\_\\ 
  `   `-----`  `-` --`