NA PLNÝ PLYN

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 28.9.2013 6:12:41, Přečteno: 1514x

Den, na který jsem se těšil skoro pět měsíců, konečně přišel. Kapela "FAMILY" se sešla kompletní a v nové sestavě. Opět jsem za sebou cítil tu muzikantskou sílu a to bylo něco, po čem jsem tu dlouhou dobu strašně toužil.

Foto: Láďa Mácha

Vyráželi jsme s velkým předstihem, protože jsem nechtěl nic podcenit a hlavně udělat pořádně zvukovou zkoušku, abychom se na pódiu cítili všichni fajn a mohli si užívat jen muziku a nenechat si nic zkazit technickými problémy. V 11:30 jsme byli na místě . Začátek a celý program byl naplánován na minuty- "14:00". A jak to vypadalo s technikou? Ještě ve 13:20?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přesně takto. Nikdo nedoufal, že začneme na čas. A nezačali.

Kapela se rozhodla odejít do tepla a na jídlo hned po příjezdu a já jsem sledoval stavbu velké scény a hovořil s pořadateli s KZ Ostrava Jih /K-TRIO/. Přiznám se, že jsem měl smíšené pocity. Strašná chuť do hraní a naštvanost na lidi, kteří měli na starost techniku. Kratičká zvuková zkouška začala: 14:15. Dělalo se opravdu jen to nejnutnější. Kluci měli spoustu výhrad, což se jim nedivím, protože poslech na pódiu je pro hráče to nejdůležitější, ale požádal jsem je, aby to skousli a nenechali se tím rozladit. Chceme předvést dobrý výkon a lidi nezajímá, že na pódiu to není 100% připraveno. A 14:30 začínáme-půlhodinový skluz hned ze startu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozjíždíme na plné pecky vzpomínkový pořad "ZASTAVME ČAS". Na nic nečekáme a hrneme hit za hitem. Pihovatá dívka, Podivný spáč, Asi.....

Na připravené mluvené slovo není moc času, protože chceme hlavně hrát. Výjimečně zařazuji hned jako pátou písničku "Závrať z lásky". Je to zkouška. Obvykle ji zařazujeme jako přídavek, ale tady chci lidi dostat do varu hned na začátku. Daří se. Ruce jsou nad hlavami a celým areálem zní: "Důvady dam dydy dam." Ostrava je naše. Bývala otcova a nestydím se to lidem přiznat a oni to oceňují velkým potleskem a dávají mi najevo, že když podáme dobrý výkon, může být i naše.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obdivuji kluky, že se rvou s technickými problémy a nedávají to na sobě znát. Největší problém má bubeník Marcel, kterému nejde do sluchátek správně poslech kliku, podle kterého on řídí celou kapelu. Nováček Tomáš střídá kytaru, klávesy...... /elektroakustická kytara se ani nezprovoznila/, ale počíná si na pódiu  jako matador. Ostřílení borci Milan s Petrem si to užívají. A mně jde hlavou jedno jediné. CHCI UDRŽET VELKOU KAPELU a hrát tyto akce živě. Stojí mi to za všechny ty problémy, které to s sebou nese, ale výsledek a pocit na pódiu je fantastický a nedá se moc popisovat. Jen tak si potom můžete užívat naplno něco, čemu se říká hudba, muzika a bůhví, jak ještě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A já si je naplno dokážu užít. Nejvíce s kapelou, která se mnou skvěle hraje. Díky kluci!

Čas máme omezený, ale lidi chtějí přídavek. Já jsem poslušný, a tak se dívám po hlavní pořadatelce a moderátorovi a oni krčí rameny. Ne, musíme Ostravě přidat. Byli skvělí a zaslouží si to. Přichází na řadu muzikantský bonbónek a moje vyznání - Jsi tady stále. Lidé se dožadují dalšího přídavku, ale to již na koni přijíždí patron slavností Svatý Václav.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A co říci závěrem? Po dnešku mám chuť kapelu spíše rozšířit než zmenšovat. Jenže život se nedá bezhlavě řídit jen emocemi. Emoce z nás dělají lidi, ale někdy musí zasáhnout i rozum. V neděli si to ve stejné sestavě užijeme znovu, ale jaké bude publikum na zámku v Tovačově, to nedokážu odhadnout. Ale věřím, že ve větším klidu, skoro doma, podáme výkon, který nenechá lidi chladnými. Jaké bylo v Ostravě Zábřehu na zámku? To vystihuje nejvíce gesto na následující fotce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostravo, dnes jste pro mě jedničky. Jací jsme byli my? Tak to už je na Vás a můžete nám napsat. Budeme rádi.

Velké poděkování za pozvání a celý servis na akci patří pořadateli. Ani v tom časovém stresu nikdo neztrácel hlavu, všichni byli usměvaví a vstřícní. Takže akce pořádané Kulturním zařízením Ostrava Jih "K-TRIO" stojí za to. Věřím, že ani my jsme je svým přístupem nezklamali a budeme pokračovat ve spolupráci.

Poděkování za poskytnutí fotografií patří také Láďovi Máchovi (c)2013

Díky Ostravo!!!

Pavel &FAMILY

Diskuse Diskuse

 ______   ______  _____  
|   \\ /_  _// |__ // 
| -- //  -| ||-   / //  
| -- \\  _| ||_  / //__ 
|______// /_____// /_____|| 
`------`  `-----`  `-----` 
               
Komentář Marta Šafaříková 28.9.2013 16:25:46

Pavle,moc pěkně se čte co tady píšeš o Ostravě. Ty Ostravě děkuješ, ale já bych, jménem těch, kteří včera na Zámečku byli, chtěla poděkovat Tobě a celé kapele za krásnou hodinu prožitou s vámi. Mám velkou radost z toho, že se ostraváci už konečně probudili a došlo jim, že existuje ještě jeden PAVEL NOVÁK. Samozřejmě, má generace je v obraze a určitě si, stejně jako já, pamatují na plné!!! sály Tvého otce, jedná se spíše o ty mladší. Snažila jsem se poslouchat reakce kolem, a pokud jsem dobře poslouchala, neslyšela jsem žádnou negativní reakci na vaše vystoupení. A co se týče mého postřehu : Vzhledem k tomu, že nejsem hudební talent ani hudební kritik(pouze mám ráda dobrou muziku)ale sleduji vás pozorně už několik let,tak musím říct, že změna k lepšímu byla vidět. Moooc se mi to vaše vystoupení líbilo. Někdo si může říct, že na rodinu Novákovou moc trpím :-), ale já jsem to tak fakt cítila. Takže, hodně štěstí na další štrece a někdy příště zase v Ostravě AHOJ !!!!

Komentář Alena 28.9.2013 10:31:08

Pavle a celá kapelo. Bylo to nádherné hudební pohlazení a vzpomínka na super písničky. Zasloužili jste si aůle lepší čas /pozdější/ v programu. Za to vy nemůžete. Kdo tam byl, musel být spokojený. Velký Dík. Alena-Karviná