PIRILLO I PO 30 LETECH STÁLE BAVÍ LIDI I SEBE

Autor: Novák Pavel, Zveřejněno: 10.8.2013 7:50:46, Přečteno: 4551x

To vůbec nejsou nadsazená slova. Včerejší koncert toho byl důkazem. V nevlídném počasí se náměstí TGM zaplnilo a užívalo si bezvadný mejdan.

Celý večer odstartoval velký rocker Mistr František Ringo Čech se svou kapelou. Musím uznat, že to byl hit za hitem a lidi si to náramně užívali. Uvědomil jsem si, kolik má tento člověk za sebou "zlidovělých" písniček a jak moc byl spjatý s Jirkou Schelingerem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistr František Ringo Čech na pódiu v Přerově

Vystoupení PIRILLA bylo plánováno na 21:00 a ještě ve 20:30 jsme nebyli na místě všichni. Ivan Němeček se vracel z Polska, kde má v současnosti své workshopy. Avšak ani tato skutečnost nepřinášela mezi nás nervozitu. Konečně to bylo opět to staré a dobré PIRILLO, které si chce společné chvilky na pódiu užít. Malou komplikací bylo také to, že jsme vůbec nezkoušeli, protože nám to časově nevycházelo. Nechci psát, jak to měli ostatní, ale soustředím se na sebe.

Já jsem si odpoledne přelouskal texty a podíval se na zbrusu nově oprášenou věc "Čas". Byl jsem ale naprosto klidný, protože jsem věřil sám sobě a taky klukům. Jsme spolu s krátkými přestávkami již neuvěřitelných 30 let. Člověk by si řekl, že už máme vše zažité, ovšem na druhou stranu si již tolik nepamatujeme, tedy jako dříve. Jak v kapele říkáme: "Stáří je smutné a lepší už to nebude." Ze všech jsem cítil naprostou pohodu, a tak neproběhla ani zvuková zkouška. Všichni jsme si navzájem důvěřovali a to s i techniky, zvukaři a celým týmem. Klukům z techniky je třeba vysmeknout velkou poklonu. Dnes jsou to skvělí profesionálové a znají naše potřeby a snaží se nám ve všem vyjít vstříc. Prostě kluci ze SECO ZVUK jsou skvělí a mají můj velký obdiv a dnes již i důvěru. Mohu vřele doporučit.

Vše tedy mohlo začít.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez jakéhokoliv kalkulu jsme spustili jeden hit za druhým. Když jsme za sebou měli i zmíněný Čas, tak jsem věděl, že se již nemůže nic pokazit. Další novinkou bylo také počasí. Snad poprvé za poslední čtyři roky nepršelo. O to více se bavili lidi. Chtěl jsem je cítit, a tak jsem tentokrát neměl ani ucpané uši odposlechovými sluchátky. Měl jsem potřebu cítit ten dav lidí, který se baví a zpívá s námi.

Webkamera zachycující slušně zaplněné náměstí

Spokojení fanoušci v první řadě

Není žádným tajemstvím, že jsem z Pirilla před rokem odešel. Už  jsem necítil mezi námi na pódiu takové to naprosté souznění a oddanost jednotlivců pro výsledek celku. Jenže to, co se odehrávalo dnes, tak to bylo opět to čisté a křišťálové PIRILLO, které mi přináší nádherné okamžiky.

Silná kytarová trojka-Ivan, Jarda a Ivoš

Jsme tady pro Vás a jsme silní

To, že nás to baví, je snad patrné na první pohled.

Tyto pocity se špatně popisují. Jsou to tak intimní prožitky, že se o ně nedá podělit. Dají se jen cítit a přenášet na lidi v publiku. To se dnes naprosto skvěle dařilo. Když jsme odehráli svou hodinu, tak se lidé domáhali přídavku, a to by nebylo PIRILLO, kdyby zase nevymyslelo nějakou úplně nečekanou věc. Bez přípravy jsme se pustili do dvou nádherných balad na rozchodnou. Muzikanti si dokonce vyměnili nástroje a Robert Tšpon /bubeník/ hrál třeba  na basu. Byl to vrchol pohody a skvělé muzikálnosti všech členů kapely. Nikdo nechtěl vyčnívat a předvádět se. Všichni šlapali za jeden tým. Tým, který lidi baví již 30 let a pokud lidi budou chtít, tak za sebe slibuji, že ještě nějaký ten rok bavit bude. Nemůžeme přece skončit, když na nás dnes chodí generace dětí našich fanoušků, ale také generace, která fandila mému otci. Velkým oceněním je, že to nejsou jen lidi z Přerova a okolí, ale ze všech koutů republiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje rodina a přátelé Iva s Marcelem, kteří se v životě potýkají s problémy jako já.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejmladší fanynka Pirilla Maruška, která nevynechá žádný koncert. Maminka Renata ji k muzice vede.

Tento článek nemá být jen mým vyjádřením, takže Vám zprostředkuji i názory, které se ke mně dostaly v průběhu včerejška a dneška.

 

Pavel Čůňo Novák /zpěv, leader/

Pirillo je něco, co patří k větší části mého života. Chvílemi jsem ho nenáviděl, ale když jsem ho neměl, tak jsem ho chtěl strašně zpátky. Za ty roky se mezi námi obrousily lidské hrany a před několika lety to konečně začalo fungovat. Máme se rádi jako lidé. Nebojujeme mezi sebou a neprosazujeme osobní potřeby a názory. Vše se podřizuje celkovému pojetí. To nejdůležitější je, že jsme pochopili, že jen v této sestavě může PIRILLO naplno fungovat. Když se v průběhu let udělala nějaká změna, časem se ukázalo, že to není ono. Vážím si současných členů nejenom jako muzikantů, ale hlavně jako lidí. Děkuji vždy za chvíle, které s nimi mohu prožít na pódiu, kde se s nimi cítím strasně svobodný a silný. Určitě bychom mohli posluchače a dlouholeté fandy ještě něčím překvapit. Musíme ale vědět, že to chceme a že do toho půjdeme naplno. Jinak to ztrácí smysl.Asi před rokem jsem prohlásil,  že je PIRILLO pro mě uzavřená kapitola.Včera jsem pochopil, že rozumově možná, ale v srdce to má úplně jinak. A já se v životě řídím více srdcem, pocity a emocemi. Možná taky proto mám ten život občas složitější, než můžu unést. Ale mám to tak rád a nic v tom krásným a přitom těžkým životě bych neměnil! Kluci, kdybychom už nic nedokázali, tak vám chci říct, že vás mám rád a jste součástí mého života. Díky.

Lumír Tšpon /klávesová hráč/:

Čau Pavle, taky dík za včerejšek, konečně zase komplet a byla konečně ta správná pohoda a to i přes ty moje nervy, ale myslím, že si už začínám zvykat. Se Staníkem jsme to náležitě zhodnotili - asi do půl třetí u mě na zahradě, včetně mojí polovičky a tak nadšené jsem je nikdy neviděl. Ostatně tolik nadšených a spokojených známých včetně muzikantů pohromadě jsem na náměstí nikdy neviděl a byly tam i slzy!!!! - asi projevy počínající senility rockerů. Jen mezi námi - my víme, že tam bylo asi více chyb než jindy, fantastické je, že to nikoho nesralo, i když to asi poznali. Proto si myslím, že nás ten Přerov má rád, ale nelze na to hřešit a měli bychom to vzít příště o něco málo zodpovědněji, protože si myslím, že to by si to Pirillo i diváci zasloužili. To není kritika, vím jaká byla situace, to je jen přání. Nevím jak ostatní, ale já si totiž myslím, že ta kapela má určitě i po těch letech lidem co říct, je to vidět na návštěvách, je to kapela, která k tomu, aby se dostala do podvědomí lidí, nepotřebovala žádná média, ale za ta léta se zpopularizovala v rámci regionu "lidovou slovesností" (kurva my jsme tak staří...). Já si totiž myslím, že s tou popularitou by určitě šlo pracovat do budoucna víc, byla by škoda ji zahodit. Taková parta dobrých muzikantů se jen tak nesejde - to je vidět na těch našich jevištních jam sessionech bez zkoušek. Proč těm lidem nedát něco nového, něco víc, když to tak "berou" a možná i chtějí. To je můj názor, nevím jak ostatní, já to beru jako poctivého koníčka, rozhodně ne jako "příležitostný melouch", protože si vážím toho, ze mohu u toho být!!! Nemyslím tím žádné intenzivní "koncertování", ale chtělo by to sáhnout i do ostatních starých věcí, které by lidé určitě chtěli slyšet. Nevím, co na to ostatní, protože každý má svoje hudební aktivity a tudíž málo času, zatímco já mám hovno, času taky málo, ale dostatek chuti. Kdysi jsem kdesi zaslechl, že Pirillo je "mrtvá" kapela. Já si člověče myslím, že je dost živá i když stárne - ale s grácií - a já věřím, že i když jednou umře, tak neumře jako mrzáček, ale v plné síle....

Robert Bobin Tšpon /bicí, zpěv/:

Vracím se do Pirilla protože jsou tam muzikanti, kterých si vážím a vždy je pro mě čest zahrát si s těmito staršími chlapci na jednom jevišti. Včerejšek byl výjimečný rokem založení Pirilla a já si to užil na 150 procent. Pirillo, doufám že všem z nás dává pocit, že ještě máme fanouškům co říct.

Ivan Vejce Němeček:

Pirillo je součást mého muzikantského života. Přesněji muzikantského dospívání. A na mládí (a léta dospívání) si připomene každý rád. S Pirillem si dokazuji, že to se mnou ještě není tak zlý.... Včerejšek jsem si užil jako zamlada!

Ivo Kolařík:

Asi nic převratného nevymyslím, když napíšu, že je mi ctí hrát s výbornýma muzikantama a když pominu chybičky, kterých si normální divák asi nevšimne, tak atmosférou to byl vynikající koncert. Pavle, včera jsi pěkně strhnul davy. Jinak se snažím každé hraní, at´ je to s kýmkoliv, užít a o tom je asi celé moje brnkaní. No a pokud se u toho ještě obecenstvo baví /a včera se bavilo naprosto skvěle/,tak si není víc co přát. Pavle, včera  jsi byl dobrej, fakt dobrej, tisíceré díky.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"PIRILLO 2013" zleva: Lumír Tšpon. Ivo Kolařík, Jarda Macek Macíček,  Robert Bobin Tšpon, Pavel Čůňo Novák, Ivan Vejce Němeček

VELKÝ DÍK ZA POSKYTNUTÉ FOTOGRAFIE HONZOVI POŘÍZKOVI A HANCE ŽÁČKOVÉ. DĚKUJEME!!!

Yveta Závalová: Pavle,koncert byl báječný.Díky Pánu a ještě někomu,kdo se přimluvil,že se na tu dobu změnilo počasí,když jste končili,začínalo se zase blýskat.Štěstí,že nepršelo a mohli jsme si s vámi opět užít.Jen škoda,že hod. a zase Pirillo zmlkne,další koncert kdo ví.Ale co,ještě jednou díky všem z Pirilla,za koncert.A jsou super parta,když hrají,když jsou spolu a mají koncert je to báječný...,alespoň mně se ten včerejší líbil.

Marie Bella Petrášová:
Supr koncert...šlo vidět Pavle,že jste do toho dali hodně energie...jen tak dál...fandíme Vám všichni...palec nahoru

Šárka Kývalová: včera na náměstí v Přerově super

Katula Lučanová: skvělé vystoupení,moc jsem si to užila.Pěkně vám to pořád zpívá Pavle jako za mladých let když jsem chodila na vaše zábavy,pro mě to byl vzpomínkový večer jak jsme za mlada pařili. Díky Pirillo :-))

Hana Šustrová: Bylo to úžasné!Opravdu se mi koncert moc líbil!!!!

Jiří Kašpárek: Co dodat? Byla to prostě pecka!!!

Simona Školoudová: Koncert krásný,skvělá atmosféra jako zamlada pěkný zážitek na dlouhou dobu!


Petra Moláková-Koritárová: Gratuluji ke koncertu,já mám dnes koncert doma,sólo má pračka :-)

Jarmila Vykoupilová: koncert krátký, ale krásný...kluci jste 1111111111111

Kaťula Lučanová: Skvělé vystoupení,moc jsem si to užila. Pěkně vám to pořád zpívá Pavle jako za mladých let když jsem chodila na vaše zábavy,pro mě to byl vzpomínkový večer jak jsme za mlada pařili. Díky Pirrilo..)) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spokojené a zpívající publikum

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE

NAPSALI  O NÁS:

Přerovský deník

Nejlepší-adresa.cz

Maxmuzik.cz

Diskuse Diskuse

 _ _   ___  __  __ 
 | \| ||  / _ \\ \ \\ / // 
 | ' || | / \ || \ \/ // 
 | . || | \_/ ||  \ //  
 |_|\_||  \___//   \//  
 `-` -`  `---`    `   
               
Komentář Marta Šafaříková 12.8.2013 14:46:55

Pavle, velká škoda, že jsem neměla příležitost (vrátila jsem se do Ostrava až v neděli večer)reagovat hned po koncertě. Byla jsem tak nadšená a plná dojmů, že bych se pořádně vykecala :-).Ty jsi to ale udělal za mně, já bych to rozhodně tak krásně nenapsala. Už vlastně nemám ani co psát,to bych jen pouze opisovala po Tobě. Když jsi loni prohlásil, že s Pirillem končíš, byla jsem z toho smutná, ale vím jistě, že i koncert Pirilla bez Tebe, bych nevynechala. Ty písničky mi totiž pořádně přirostly k srdci. Já sice na Pirillu ujíždím :-) pouze 4 roky a každý koncert je pro mně svátek, ale ten páteční byl opravdu ÚŽASNÝ !!! Už po první písničce bylo jasné,že to bude zážitek, ta radost, která z vás vyzařovala se nedala přehlédnout. Užívali jste si to na pódiu stejně, jako my dole (i pán ředitel jak se rozdováděl :-)) a za to vám všem patří VELKÝ DÍK !!! Na další takový koncert si ráda počkám třeba rok.